Достапни линкови

logo-print

Расмусен бара деесакалација на ситуацијата во Украина


Генералниот секретар на НАТО Андерс Фог Расмусен

Генералниот секретар на НАТО Андерс Фог Расмусен

Генералниот секретар на НАТО Андерс Фог Расмусен денеска во Париз изјави дека последните настани во источна Украина предизвикале сериозна загриженост во Алијансата и побара од Русија да ја деескалира ситуацијата. Тој предупреди дека секој натамошен чекор на Русија во источна Украина ќе претставува сериозна ескалација.
XS
SM
MD
LG