Достапни линкови

logo-print

Две балтички држави суспендираа руски телевизии


Летонија и Литванија суспендираа денеска две руски телевизии поради еднострано покривање на кризата во Украина.

Двата канали се дел од државната руска телевизија.

Рускиот комесар за човекови права на министерството за надворешни работи Константин Долгов во Москва изјави дека со тоа двете балтички држави го прекршиле правото за прием на информации.
XS
SM
MD
LG