Достапни линкови

logo-print

Секретарот за одбрана на САД на кинески носач на авиони


Американскиот секретар за одбрана Чак Хегел на почетокот од три дневниот престој во Кина го посети кинескиот носач на авиони Лајонинг во Чиндао.
Ова е посета без преседан и знак на отвореност на Пекинг и покрај разликите со САД за регионалните прашања.
XS
SM
MD
LG