Достапни линкови

logo-print

Турската полиција приведе 23 Сиријци


Турската жандармерија приведе 23 Сиријци во Кркларели кои имале намера илегално да влезат во Бугарија, јавија турски медиуми.
Имигрантите немале лични документи со себе. Луѓето се префрлени во полициска станица во Кркларели од каде ќе бидат екстрадирани.
XS
SM
MD
LG