Достапни линкови

logo-print

Судири на јорданската полиција со сириски бегалци


Илустрација

Илустрација

Јорданските власти соопштија дека 22 полицајци биле повредени по судирите со сириски бегалци во камп во северниот дел на земјата. Тие негираа дека некој од бегалците загинал за време на инцидентот. Според нив, насилството се случило откако полицијата уапсила група бегалци кои се обиделе нелегално да го напуштат кампот. Но, според жителите на кампот насилството започнало поради тоа што еден од полицајците прегазил сириско дете со автомобил.
XS
SM
MD
LG