Достапни линкови

logo-print

Проруски демонстранти упаднале во владината зграда во Доњецк


Демонстрантите со руско знаме пред владината зграда во Доњецк

Демонстрантите со руско знаме пред владината зграда во Доњецк

Проруско украински демонстранти упаднале во главната владина зграда во Доњецк. Според извештаите од источниот украински град, демонстрантите го кренале руското знаме над регионалната административна зграда, а притоа го спуштиле украинското. Претходно околу 2000 демонстранти се собрале пред зградата и извикувале проруски слогани и фрлале петарди кон полицијата.
XS
SM
MD
LG