Достапни линкови

logo-print

Нетанјаху со предупредување до Палестинците


Израелскиот премиер Бенјамин Нетанјаху

Израелскиот премиер Бенјамин Нетанјаху

Израелскиот премиер Бенјамин Нетанјаху предупредува дека земјата ќе преземе еднострани мерки против Палестинците доколку тие ја спроведат намерата да станат партија на меѓународни договори, нешто што можеби ќе значи создавање на палестинска независна држава. Според него, на таквиот чекор или друг од тој вид ќе биде одговорено со еднострани мерки. Пакистанскиот претседател Махмуд Абас го одби барањето на САД за повлекување на договорите.
XS
SM
MD
LG