Достапни линкови

logo-print

За Иран преговорите за нуклеарната програма се корисни


Иранскиот преговарач Хамид Баидинеџад

Иранскиот преговарач Хамид Баидинеџад

Иранскиот преговарач Хамид Баидинеџад изјави дека земјата имала корисни технички разговори со експертите на светските сили пред одржувањето на преговорите за наоѓање решение за нуклеарниот спор. Според него, разговорите во Виена им помогнале на двете страни подобра да ги разберат нивните позиции. Преставници на Иран и на шесте светски сили треба да се сретнат наредниот четврток на 8 април.
XS
SM
MD
LG