Достапни линкови

logo-print

Ослободени 13 талибанци во Пакистан


Пакистанските власти соопштија дека ќе ослободат 13 талибанци како знак на добра волја за да придонесат во мировните преговори со милитантите. Говорејќи пред новинарите, министерот за внатрешни работи Чаундри Нисар али Кан по средбата со талибанците и мировниот комитет изјави дека се надева оти тие ќе го ценат тоа. Според него, до наредната недела кога следната рунда преговори ќе се одржи ќе бидат ослободени 30 затвореници.
XS
SM
MD
LG