Достапни линкови

logo-print

Жириновски бара затворање на Мекдоналдс во Русија


Владимир Жириновски

Владимир Жириновски

Лидерот на руската Либерално демократска партија Владимир Жириновски побара затворање на сите ресторани на американската компанија за брза исхрана Мекдоналдс во Русија. До ова дојде откако украинскиот огранок на Мекдоналдс реши да ги затвори рестораните на Крим. Жириновски кој е познат по неговите ултранационалистички ставови денеска во Москва додаде дека членовите на неговата партија ќе почнат да ги избегнуваат рестораните на Мекдоналдс. „Наскоро слично ќе направиме и со Пепси кола“, рече тој.
XS
SM
MD
LG