Достапни линкови

logo-print

Меркел на 11 април во Грција


Германскиот канцелар Ангела Меркел на 11 април ќе ја посети Атина, изјави денеска еден од портпаролите на германската влада, потврдувајќи ги информациите во медиумите дека таа сака да го поддржи грчкиот премиер Андонис Самарас пред европските избори на 25 мај. Портпаролот Георг Штрајтер додаде дека деталите од посетата ќе бидат познати в петок. Последната посета на Меркел на Грција беше во октомври 2012 година и тогаш таа во Атина беше пречекана со протести.
XS
SM
MD
LG