Достапни линкови

logo-print

Јахјага го осуди нападот врз полицајците


Косовската претседателка, Атифете Јахјага, остро го осуди нападот врз косовските полицајци во Зубин Поток, оценувајќи го како обид да се попречи функционирањето на демократскиот поредок и владеењето на законот во Косово.
Според неа, косовската полиција е инситуција која изградила доверба меѓу сите граѓани на Косово и таа ја гарантира безбедноста на сите.
XS
SM
MD
LG