Достапни линкови

logo-print

НАТО не гледа повлекување на руските трупи


Генералниот секратар на НАТО Андерс фог Расмунсен изјави дека не видел докази оти Русија ги повлекува трупите од границата со Украина.
Тој зборувајки пред самитот на НАТО, прв по руската анексија на Крим, изјави дека Русија ги нарушила принципите врз кои беше направено партнерството НАТО – Русија поради што работите не се земаат здраво за готово.
XS
SM
MD
LG