Достапни линкови

logo-print

Русија го намалува бројот на војници на границата со Украина


Украинското министертво за одбрана соопшти дека Русија го намалува бројот на војниците на границата со Украина, притоа не наведувајки уште колку руски војници се останати таму.. Во изминатиот месец Русија распореди илјадници војници на границата со Украина, што по анексијата на Крим, ја зголеми загриженоста од можна инвазија и врз источна Украина.
XS
SM
MD
LG