Достапни линкови

logo-print

Суспендирани тројца телохранители на Обама


Тројца агенти на американската тајна служба задолжени да го штитат претседателот Барак Обама во Холандија, биле вратени во Соединетите држави и суспендирани поради пијанство. Весникот „Вашингтон пост“ пишува дека агентите ги прекршиле новите правила на тајната служба. Тие биле воведени по скандалот во Колумбија кога за време на посетaта на Обама на таа земја американски агенти користеле услуги на проститутки.
XS
SM
MD
LG