Достапни линкови

logo-print

Украина со забрана за руските екипажи да излегуваат од авионите


Русија ги обвини украинските власти дека им забранувале на руските екипажи да излезат од авионите по слетувањето на аеродромите во Украина. Руското министерство за надворешни работи оцени дека станува збор за кршење на меѓународното право и претставува закана по безбедноста на цивилното воздухопловство. Тензиите меѓу Русија и Украина се интензивираа по руското анектирање на Крим.
XS
SM
MD
LG