Достапни линкови

logo-print

Вежба на руските ракетни сили во Сибир


Руската армија денеска започнала вежби на ракетните сили во Сибир, јави Интерфакс. Портпарол на руските стратегиски ракетни сили изјавил дека околу 10 илјади војници ќе учествуваат на вежбата во западен Сибир и во регионот на јужен Урал, кои ќе траат до 29-ти овој месец.
XS
SM
MD
LG