Достапни линкови

logo-print

Две жени загинаа во лавина во скијачкиот центар во Сочи


Две жени загинаа во лавина во скијачкиот центар кој беше користен за зимската Олимпијада во Сочи, само еден ден откако беше отворен за јавноста. Од скијачкиот центар соопштија дека на средниот дел на патеката имало шестмина скијачи кога почнала лавината. Снегот затрупал две жени, додека другите четворица скијачи не биле повредени. Спасувачите ги нашле телата на затрупаните.

„И покрај сите напори за нивно оживување, тие не можеа да се спасат“, се вели во соопштението.
XS
SM
MD
LG