Достапни линкови

logo-print

Загинаа тројца палестинци


Палестинските безбедносни сили соопштија дека тројца Палестинци загинале на Западниот Брег од израелски војници откако тие се судриле со гневни демонстранти. Официјалните претставници тврдат дека израелската војска ја опколила куќата на милитантот припадник на Хамас во бегалскиот камп и барала од него да излезе надвор. Кога тој одбил да излезе армијата упаднала во објектот и го убила. Во продолжение на соопштението е наведени дека утринава стотици лути жители и вооружени луѓе ги нападнале војниците при што загинале уште двајца Палестинци. Официјалните претставници велат дека двајцата палестински мажи загинале во последователните борби. Од израелската војска се уште нема коментар за случувањата.
XS
SM
MD
LG