Достапни линкови

logo-print

Москва ги задржува правата да одговори реципрочно на санкциите


Руското министерство за надворешни работи соопшти дека Москва ги задржува правата да одговори реципрочно на санкциите од западот. Во соопштението санкциите од ЕУ се опишани како „ разведени од реалноста“ . Во продолжение е наведено дека Русија се надева оти мисијата на ОБСЕ во Украина ќе помогне да се надмине „внатрешната украинска криза и “ дека ќе се престане со „националистичкото разбојништво “ во земјата.
XS
SM
MD
LG