Достапни линкови

logo-print

Талибански бунтовници нападнаа полициска станица


Најмалку едно лице загинало во нападот на бунтовници врз полициска станица во источниот авганистански град Џалалабад. Претставник на локалните власти изјави дека нападот на група вооружени лица врз станицата започнал со активирање на автомобил бомба. Во експлозијата тешко била оштетена и соседната зграда во која се наоѓа радио телевизиска станица.
Портпаролот на Талибанците Забинулах Муџахид во порака до медиумите изјави дека нападот бил изведен од страна на талибански бунтовници.
XS
SM
MD
LG