Достапни линкови

logo-print

Тензии на Крим по руската анексија


На Крим тензии ден по руската анексија на украинскио регоион.

Про руските сили на Крим денеска завзедоа дел од главниот штаб на украинската морнарица и на зградата го поставија руското знаме.

Неколку стотици про – руски демонстранти, меѓу кои и членови на кримските „самоодбранбени“ сили демонстрирале пред базата а потоа насилно влегле во зградата.

Тие барале од украинските војници да ја напуштат базата.
Нема известувања за насилство.
XS
SM
MD
LG