Достапни линкови

logo-print

САД најавија нови санкции против Русија


Џеј Керни

Џеј Керни

Белата Куќа соопшти дека Соединетите Држави планираат да воведат нови снакции против Русија, откако Москва го анектира украински Крим. Портпаролот на Белата Куќа, Џеј Керни изјави дека САД ја осудуваат анексијата и оти никогаш нема да ја признаат.
XS
SM
MD
LG