Достапни линкови

logo-print

Уапсен нарко босот Дарко Шариќ


Дарко Шариќ

Дарко Шариќ

Во заедничка акција на полициите на Србија и на Црна Гора, како што јавуваат српските медиуми, бил уапсен Дарко Шариќ, осомничен како еден од главните организатори на трговијата со дрога во регионот. Неговото апсење пред една недела го најави лидерот на Српската напредна партија Александар Вучиќ. Во 2010 година по Шариќ беше распишана меѓународна потерница. Против него се покренати пет обвининија за трговија со наркотици и за перење пари.
XS
SM
MD
LG