Достапни линкови

logo-print

Путин ќе се обрати во Парламентот за состојбата во Крим


Рускиот претседател Владимир Путин

Рускиот претседател Владимир Путин

Рускиот претседател Владимир Путин денеска ќе се обрати пред Парламентот за состојбата во Крим. Путин вчера потпиша одобрение за признавање на Крим како независна и суверена територија.
Претходно регионалниот парламент во Крим прогласи независност на регионот од Украина и аплицираше за членство во Руската федерација.
XS
SM
MD
LG