Достапни линкови

logo-print

Јапонија со санкции за Русија поради Украина


Украински војник во Крим

Украински војник во Крим

Јапонските власти соопштија дека ќе воведат санкции против Русија како одговор на интервенцијата на земјата во Украина. Според соопштението, владата ќе ги замрзне разговорите со Русија за укинување на визите, како и преговорите за инвестирање и сорабботката во вселенски и воени активности. Тие ја повикаа Русија да го почитува меѓународното право и интегритетот на Украина.
XS
SM
MD
LG