Достапни линкови

logo-print

Бајден во посета на Полска за кризата во Украина


Американскиот потпретседател Џо Бајден

Американскиот потпретседател Џо Бајден

Американскиот потпретседател Џо Бајден денеска треба да пристигне во Варшава каде ќе ја започне дводневната посета на Полска и Литванија, каде со властите ќе разговара за кризата во Украина. Бајден ќе се сретне со полскиот премиер Доналд Туск и со претседателот Бронислав Коморовски.
Средбите со НАТО сојузниците се дел од кампањата на САД за осуда на повикот на рускиот претседател Владимир Путин за интервенција во Украина.
XS
SM
MD
LG