Достапни линкови

logo-print

Кина во потрага по малезискиот авион


Потрагата по малезискиот авион

Потрагата по малезискиот авион

Кинеските власти соопштија дека започнале потрага по загубениот малезиски авион на нејзина територија. Меѓународната потрага по авинот се фокусира на две области каде неговиот систем за сигнализација бил оневозможен. Едната област се протега преку централна Азија и западна Кина, а другата во Индискиот океан. Авионот исчезна на 8 март.
XS
SM
MD
LG