Достапни линкови

logo-print

Лица од Хонг Конг фатени со бланко казахстански пасоши


Властите во Казахстан соопштија дека две лица од Хонг Конг биле успасени на аеродромот во Алма Ата, кај кои биле пронајдени поголемо количество бланко казахстански пасоши. Упасените имале вкупно 291 пасош, од кои 41 наменети за официјални личности. Други детали не се соопштени.
XS
SM
MD
LG