Достапни линкови

logo-print

Украина го штити системот за транспорт на гас


Украинското министерство за внатрешни работи соопшти дека безбедносните сили на земјата имаат целосна контрола врз системот за транспорт на гас и дека истиот е под посебна заштита. Во соопштението кое беше објавено вчеравечер се наведува дека премиерот ја дал наредбата за заштита на системот со цел обезбедување на непопречено функционирање на најважниот инфраструктурен систем во земјата.
XS
SM
MD
LG