Достапни линкови

logo-print

Обама се надева на дипломатско решение за Украина


Барак Обама

Барак Обама

Американскиот претседател Барак Обама денеска во Вашингтон изјави дека се уште се надева на дипломатско решение на украинската криза. Тој повтори дека Русија ќе се соочи со последици доколку одбие да ја намали контролата врз Крим каде што за в недела и закажан референдум за присоединување кон Русија.
XS
SM
MD
LG