Достапни линкови

logo-print

Русија повикува посматрачи на ОБСЕ на референдумот на Крим


Русија го повика ОБСЕ да испрати посматрачи на неделниот референдум на Крим на кој ќе се гласа за негово припојување кон Русија. Во повикот од Москва се нагласува дека со тоа би се придонело за деескалација на тензиите. ОБСЕ деновиве соопшти дека референдумот на Крим е нелегален.
XS
SM
MD
LG