Достапни линкови

logo-print

10 загинати во експлозија на бомба во Пакистан


Квета, Пакистан, 14.03.2014

Квета, Пакистан, 14.03.2014

Најмалку 10 лица биле убиени, а над 30 повредени во експлозија во близина на патнички автобус во Квета, во северо-западен Пакистан. Локалната полиција соопшти дека цел на нападот било возило со кое се превезувале припадници на безбедносните сили. Засега никој не ја превзел одговорноста за нападот.
XS
SM
MD
LG