Достапни линкови

logo-print

Руски новинари не можеле да присуствуваат на прес во Белата Куќа


Руското министерство за надворешни работи ја обвини Белата Куќа дека не им дозволила на руски новинари да присуствуваат на прес конференцијата во Овалната соба по разговорите на претседателот Обама со украинскиот премиер Јаценјук во средата. Изгледа дека Вашингтон, кој многу сака да зборува за слобода на говорот и правата на новинарите, не е подготвен да ги применува тие принципи дома, се вели во соопштението.
XS
SM
MD
LG