Достапни линкови

logo-print

Осум американски сенатори заминуваат за Киев


Сенаторот Џон Мекејн ќе ја предводи групата од осумина американски сенатори кои во претстојниот викенд ќе престојуваат во Киев за да ја покажат американската поддршка за новите власти на Укрина. Во групата ќе бидат петмина републикански и тројца републикански сенатори. Мекејн последен пат беше во Киев во декември кога има се обрати на антивладините демонстранти на плоштадот на Независноста.
XS
SM
MD
LG