Достапни линкови

logo-print

Франциско една година поглавар на Римокатоличката црква


Папата Франциско ја одбележува неговата прва годишнина од изборот како понтиф на Римокатоличката црква со испраќање порака на твитер во која пишува: „Молете се за мене“. Не се предвидени никакви прослави на годишнината, а Папата ги откажал сите јавни ангажмани за да учествува на предвелигденските церемонии надвор од Рим.
XS
SM
MD
LG