Достапни линкови

logo-print

Еден загинат во експлозија во автобус во Бања Лука


Бања Лука

Бања Лука

Во денешната експлозија на бомба во автобус на градскиот превоз во Бања Лука загинал возачот, додека двајца патници биле полесно повредени. Локалната полиција прецизира дека бомбата во автобусот ја фрлило непознато лице по што побегнало.
XS
SM
MD
LG