Достапни линкови

logo-print

Воени маневри на руската војска


Руската војска изведува воени вежби во Јужнната воена област во близина на Украина. Министерството за одбрана соопшти дека на вежбите кои имаат за цел координирање на акциите меѓу артилеријата, оклопните и падобранските единици учествуваат над 8 ипол илјади војници. Нема информации колку време би траеле овие маневри за кои Москва тврди дека не биле поврзани со претходните воени вежби, ниту со ситуацијата во Украина.
XS
SM
MD
LG