Достапни линкови

logo-print

Забележаните траги не биле од малезискиот авион


Претставници на цивилните воздухопловства на Малезија и на Виетнам соопштија дека не биле откриени никакви траги од исчезнатиот малезиски авион откако снимки на еден кинески сателит покажале дека тоа би можело да бидат делови на леталото. Авионот на Малезија Ерлајнс со 239 патници и членови на екипажот исчезна во саботата на летот од Куала Лумпур до Пекинг. Авиони и бродови на неколку земји безуспешно се во потрага по авионот. Весникот „Вол стрит џурнал“ цитира двајца луѓе вклучени во истрагата кои велат дека авионот најверојатно бил во воздух уште четири часови по последното пријавување на неговата локација.
XS
SM
MD
LG