Достапни линкови

logo-print

Обама на средба со украинскиот премиер


Американскиот претседател Барак Обама

Американскиот претседател Барак Обама

Американскиот претседател Барак Обама ќе се сретне со украинскиот премиер Арсениј Јатсењук во Вашингтон. Средбата доаѓа еден ден откако Конгресот ја усвои ррезолуцијата со која се осудува руската воена окупација на Крим. Конгресменот Ед Ројс, кој е претседавач на Комитетот за надворешни работи во Конгресот изјави пред гласањето дека мора да одговорат на руските мерки.
XS
SM
MD
LG