Достапни линкови

logo-print

Малезија ја продолжи потрагата по авионот на југот на Андаман


Илустрација

Илустрација

Властите на Малезија се уште го бараат исчезнатиот авион во јужниот дел на морето Андаман, кое се наоѓа стотици километри северозападно од местото каде бил последен пат забележан авионот на радарот. Шефот на авијацијата Азхарудин Абдул Рахамн ги соопшти вестите вчера без да објасни зошто решиле авионот да го бараат на новата локација. Во меѓувреме Виетнам соопшти дека потрагата ќе ја врши во нивните води.
XS
SM
MD
LG