Достапни линкови

logo-print

Кери ја одбил поканата од Лавров да ја посети Русија


Рускиот министер за надворешни работи Сергеј Лавров изјави дека американскиот државен секретар Џон Кери ја одбил поканата да ја посети Русија на разговори за кризата во Украина. Лавров, на состанокот со претседателот Владимир Путин, рекол дека добил предлози од Кери за надминување на кризата кои не биле задоволувачки. Русија подготвила свои предлози, кои биле од интерес на сите украинци, нагласил Лавров.
XS
SM
MD
LG