Достапни линкови

logo-print

Седница на Централното собрание на ДПА во Тетово


Централното Собрание на ДПА во зградата на општина Тетово одржува седница на која треба да се утврдат листите на кандидати за претстојните предвремени парламнетарни избори. Од партијата најавија дека за имињата на носителите на листите и останите кандидати ќе информираат во текот на утрешниот ден. Пред почетокот на состанокот претседателот на ДПА Мендух Тачи одговарајќи на новинарско прашање во однос на информациите дека по парламентарните избори можно е да дојде до промена на партнерите во владината коалиција рече дека очекува ДПА да победи кај Албанците на овие избори и оти доколку ова се случи ќе има свежина и нова динамика во новата влада.
XS
SM
MD
LG