Достапни линкови

logo-print

Почина заменик претседателот на Авганистан


Авганистански официјални лица денеска соопштија дека заменик претседателот Мохамед Касим Фахим починал од природна смрт на 56 годишна возраст. Поранешниот воен лидер служеше како прв заменик на претседателот Хамид Карзаи од 2009 година. Од кабинетот на претседателот соопштија дека земјата ќе одржи тридневна национална жалост.
XS
SM
MD
LG