Достапни линкови

logo-print

Во Москва собир за подршка на приклучувањето на Крим кон Русија


Руската полиција соопшти дека над 65 илјади луѓе се собрале во центарот на Москва во знак на подршка на про-руските власти на Крим, кои сакаат да и се приклучат на Русија. Собирот наречен Ние сме заедно, се одржа пред ѕидините на Кремљ. Про-рускиот парламент на Крим вчера изгласа присоединување со Русија и закажа рефрендум за ова прашање на 16-ти март.
XS
SM
MD
LG