Достапни линкови

logo-print

Да има мир за време на Параолимпијадата


Претседателот на украинскиот комитет на Параолимписките игри во Сочи побарал од рускиот претседател Владимир Путин да обезбеди мир за време на игрите. Валериј Шушкиевич изјави во Сочи дека бара лична средба со Путин.

Тој напомена дека неговиот тим нема да ги бојкотира игрите но ќе се повлече ако руските сили во Украина превземат натамошни акции. Параолимпијадата започнува денеска во Сочи.
XS
SM
MD
LG