Достапни линкови

logo-print

Србија бара седница на Советот за Безбедност на ОН


Алкесандар Вулин

Алкесандар Вулин

Српската влада побара седница на Советот за Безбедност на Обединетите Нации по најавата за формирање на оружени сили на Косово.

Српската влада смета дека е тоа е спротивно на резолуцијата 1244 на ОН, во која се наведувало дека на Косово не може да постои војска, бидејки е територија под управа на Светската Организација.
XS
SM
MD
LG