Достапни линкови

logo-print

Посматрачи од ОБСЕ спречени да влезат на Крим


Група од 40 невооружени воени посматрачи на ОБСЕ била спречена да влезе на Крим од групи вооружени лица, без ознаки, но се верува дека станува збор за руски војници. Целта на посматрачите на ОБСЕ беше смирување на тензиите на Крим, на кој се распоредени руски војници.
XS
SM
MD
LG