Достапни линкови

logo-print

Полесно до руско државјанство


Руската влада работи на поедноставување на процедурата за добивање руско државјанство за русите надвор од земјата. Премиерот Дмитриј Медведев изјави денеска дека сите руси кои живеат во земјите од поранешниот Советски Сојуз ќе можат да добијат државјанство без притоа да имаат дозвола за постојан престој во Руската Федерација.
XS
SM
MD
LG