Достапни линкови

logo-print

Парламентот пријателски се распушти


Македонскиот парламент денеска се самораспушти пред одржувањето на предверемени парламентарни избори планирани за 27 април годинава, една година пред редовниот рок. За распуштање гласаа сите 117 присутни пратеници.

XS
SM
MD
LG